· Możliwość komentowania Co należy wiedzieć przed wyborem trumny? została wyłączona · Categories: Bez kategorii

Wybór trumny nie jest wbrew pozorom łatwy, z różnych względów. Po pierwsze dlatego, że na rynku jest ichniejszym szeroki wybór, a po drugie różne są zwyczaj i okoliczności, które decydują o tym jaki rodzaj trumny wybrać. Znaczenie posiada przede wszystkim materiał, z jakiego została ona opracowana. Jak wynika z doświadczenia stolarzy, którzy wykonują trumny największym zainteresowaniem cieszą się te opracowane z drewna dębowego, które choćby najdroższe są najtrwalsze i właściwie się prezentują. Popularne są także trumny zrobione ze świerku czy sosny. Mogą one być matowe lub z połyskiem.

Trumny w znaczącej liczbie sytuacji posiadają zdobienia, które dodają im klasy i elegancji. Spore znaczenie mają listwy ozdobne do trumien. Te najlepiej stylowe opracowane są także z drewna, choćby bywają ich styropianowe zamienniki. Profesjonalni stolarze, którzy zajmują się produkcja trumien na życzenie kontrahentów wyposażają je w warkoczyki drewnienie czy w koraliki do trumien, które pełnią funkcje ozdobne. Wszystko w zależności od upodobań osoby, która trumnę zamawia, miejsca gdzie odbywa się pogrzeb, niemniej jednak także od zasobności portfela.

Zdarzają się również zamówienia na trumny, które posiadają nawet ekskluzywny charakter, co przejawia się jakością materiałów, z których trumna została wykonana, ale także bogactwem zdobień. Nie bez znaczenia posiada też wnętrze takiej trumny, gdzie do jej wyściełania wybiera się luksusowe materiały. Trumny też są wykonywane na zamówienie pod kątem wielkości, są to w bardzo wielu sytuacjach trumny przeznaczone do pochówki dzieci, albo w przypadku kiedy dana osoba była bardzo otyła albo wysoka.

Sprawdź: koraliki drewniane.

Comments closed.