· Możliwość komentowania Nawadnianie ogrodu została wyłączona · Categories: Bez kategorii

W okresie letnim upalne dni sprawiają, że rośliny muszą otrzymywać odpowiednie nawodnienie. Jest to niezbędne dla ich prawidłowego wzrostu. Zarówno w sadownictwie, jak także w rolnictwie bardzo często wykorzystuje się zautomatyzowane systemy nawadniania, tj. linie nawadniające.

Warto zatem poznać więcej informacji na ich temat, ponieważ stanowią wydajny system nawadniania nie tylko ogrodów i sadów, ale również plantacji czy tuneli foliowych.
Nawadnianie ogrodu – na co zwrócić uwagę?
Głównie trzeba zaznaczyć, że system nawadniania ogrodu powinien charakteryzować się wydajnością, jak też racjonalnym gospodarowaniem zasobami wodnymi. Właśnie dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne systemy, które oparte są na sterownikach i czujnikach, które pozwalają monitorować poziom nawilżenia gleby. Często stosowany jest system nawadniania dokorzeniowego, czyli doprowadzanie stosownej dawki wody bezpośrednio do korzeni roślin. Jest to też sposób, który zapobiega wysuszaniu roślin w wyniku działania zraszaczy. Warto też dodać, że linie nawadniające pozwalają na nawadnianie zarówno dużych powierzchni takich jak pola uprawne, ale również niedużych szklarni czy tuneli foliowych. A przy tym, przyszłościowe technologie pozwalają ustalić w głównej mierze czas nawadniania, przykładowo na godzinę wieczorna, jak również ilość podawanej wody. To w znaczący sposób zwiększa ilość, jak również jakość plonów. Nie jest zaskoczeniem, że przyszłościowe systemy nawadniające cieszą się tak dużym zainteresowaniem osób posiadających ogrody.

Polecam: system nawadniania ogrodu.

Comments closed.