· Możliwość komentowania Pomoc psychologa – kiedy skorzystać? została wyłączona · Categories: Bez kategorii

Wiele ludzi doświadcza problemów oraz stanów, które uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Są to tymczasowe załamania, traumy po śmierci bliskiej osoby, nerwice, uzależnienia czy fobie. W takich przypadkach warto poszukać profesjonalnej pomocy.

Takiej udzielają psychoterapeuci Lublin. Psychoterapia jest często jedynym rozstrzygnięciem, ażeby poczuć się dużo lepiej i wrócić do normalnego trybu życia.
Psychoterapia – dlaczego warto korzystać?
Na samym początku należy podkreślić, że psychoterapeuci wykorzystują różne metody terapii. Może to być psychoterapia indywidualna albo grupowa. Najważniejsze jest, aby klient czuł się swobodnie i był gotowy na szczerą rozmowę. Otwartość jest warunkiem koniecznym każdej psychoterapii. Warto dodać także, że psychoterapeuta Lublin udzieli nam fachowego wsparcia, nie oceniając naszego postępowania. Jeżeli zatem boimy się umówić się na wizytę z obawy przed krytyczną oceną, to zupełnie niepotrzebnie. Psycholog nie ocenia, nie krytykuje. Słucha i konstatuje, aby poznać naszą sytuację jak najlepiej. Jeśli obawiamy się tego pierwszego spotkania, warto się do niego przygotować. Można na przykład zrobić notatki dotyczące tego, co pragniemy o sobie opowiedzieć. Warto mieć na uwadze także, że to, co zostanie powiedziane w czasie sesji, zostaje między terapeutą a klientem. W czasie spotkań warto też zadawać pytania. Nie powinniśmy się bać, że terapeuta nie udzieli odpowiedzi. Jeżeli więc zmagamy się z rozterkami, które nas przerastają, dobrym rozstrzygnięciem może okazać się psychoterapia Lublin.

Zobacz więcej: psychoterapeuci Lublin.

Comments closed.