· Możliwość komentowania Uważaj przy rozpalaniu grilla – rozpałka do grilla została wyłączona · Categories: Bez kategorii

Rozpalając grilla musimy pamiętać i kilku zasadach bezpieczeństwa, bez których nie ma mowy o dobrym biesiadowaniu. Głównie każda impreza powinna być zaplanowana, a miejsce na grilla powinno być stosownie wyselekcjonowane. Nie może się przecież zdarzyć tak, że będziemy do sprawy pochodzili bezmyślnie. Wiadomo, że na imprezach w większości sytuacji pojawia się alkohol, a tam gdzie jest alkohol, tam już nie ma racjonalnego myślenia. O ile zatem chcemy aby wszystko było należycie, powinniśmy wykazać się jakąś dozą planowania na wypadek, gdybyśmy później stracili rezon. Znacząca jest rozpałka do grilla i zasady posługiwania się nią.

Przede wszystkim nie lejemy jej ze zbyt małej wysokości i nie pochylamy się nad nią, to jest sprawa zasadnicza. Nie wolno nam też dolewać za wiele rozpałki, bo ma możliwość to spowodować zagrożenie. Drugim, bajecznie ważnym elementem jest to, gdzie leży rozpałka do grilla, czy przypadkiem nie blisko niego, lub nie daj Boże tuż obok czy pod, jeżeli już z grilla coś aby nam się osypało, to w momencie ma możliwość dojść do wybuchu i zranienia osób, które przebywają w pobliżu. Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, mówił Einstein i my się z wielkim fizykiem zgadzamy, w każdym momencie trzeba brać pod uwagę przyszłe zdarzenia i postępować tak, ażeby jak najlepiej zminimalizować ryzyko wypadku. Prawie każdy rezolutny imprezowicz wie, że rozpałka do grilla ma możliwość być sporym zagrożeniem, używajmy jej ostrożnie i myślmy zanim cokolwiek zrobimy. Zaplanujmy rozmieszczenie grilla i niech nie stoi on blisko gości, tak na wszelki wypadek.

Sprawdź: rozpałka do grilla.

Comments closed.