· Możliwość komentowania W jaki sposób dobrać dobry komputer? została wyłączona · Categories: Bez kategorii

Komputery stały się bardzo istotną częścią naszego życia, bez z nich coraz nie najprościej jest nam wyobrazić sobie pracę, płacenie rachunków czy wręcz robienie opłat. Nic więc dziwnego w tym, że każdy z nas pragnie mieć dobry i nowoczesny sprzęt. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się niezbyt duże netbooki, czyli laptopy przeznaczone głównie do przeglądania stron internetowych czy odbierania poczty. Pozostaje natomiast pytanie czy taki mały komputer sprawdzi się również w innych sytuacjach? W jaki sposób najlepiej tak, netbooki mimo skromnej obudowy kryją w sobie multum zaawansowanych technologii zaczynając od szybkich procesorów poprzez dobrej jakości matryce.

I tak przykładowo laptopy mogą posiadać sporej pojemności dyski twarde, ich wielkość to przede wszystkim 320 lub 500 GB, z taką pojemnością można przechowywać na komputerze niezliczoną liczbę muzyki, filmów i różnorakich plików. Kolejną dużą zaletą jest mobilność. Wszystkie netbooki mają wbudowane karty sieciowe umożliwiające łączność bezprzewodową. Niektóre modele mogą posiadać wbudowane modemy 3G, do tego są jeszcze moduły bluetooth i wszelakiego typu złącza umożliwiające przegrywanie zdjęć i filmów. Takie laptopy to matryce o przekątnej od 7 do 13 cali, dzięki tak małym rozmiarom świetnie sprawdzają się w podróży a również idealnie mieszczą się w damskiej torebce.

Jaki sprzęt do gier?

Jakimi czynnikami powinieneś kierować się w trakcie zakupu laptopa dla miłośnika gier komputerowych? Na naszym rynku pełno jest tego rodzaju sprzętów, laptopy mogą służyć nam do przeglądania stron internetowych, do budowy wyrafinowanych projektów a też do rozrywki. Gracze komputerowi to bardzo specyficzna grupa osób, są bardzo wymagający i nie znoszą kompromisów. Dlatego również laptopy do gier muszą spełniać kilka bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim potrzebna jest mocna karta graficzna, najlepiej gdy karta nie jest zintegrowana z płytą zasadniczą. Niezbędna jest też własna pamięć operacyjna karty graficznej, dzięki temu komputer będzie mógł obsłużyć nawet te najnowocześniejsze gry w wersji 3D. Poza tym laptopy dla graczy to szybkie procesory, w tej chwili częściej używa się technologię dwu albo trzyrdzeniową. Równie istotna jest wielkość matrycy, maniacy komputerowi umieją przesiedzieć przy jednej grze dosłownie kilkanaście godzin, dlatego też matryca nie może być zbyt mała. O ile wybierzemy matrycę błyszczącą to gra na świeżym powietrzu będzie mocno utrudniona, z drugiej natomiast strony taka matryca to lepszy i bardziej wyrazisty obraz. Równie bardzo istotną funkcją jest też duża pamięć operacyjna oraz dobre chłodzenie.

Polecamy: serwis komputerowy poznań.

Comments closed.