· Możliwość komentowania Właściwie wykonywana dezynfekcja, dezynsekcja oraz deratyzacja została wyłączona · Categories: Bez kategorii

Szkodniki bywają dla nas bardzo nieprzyjemne i bywa, że ciężko się ich pozbyć. Jednak na szczęście na wszystko jest rozwiązanie. Musimy jednak ze starannością zaznajomić się z podstawowymi procedurami postępowania i wybrać tę, która najlepiej pomoże nam zwalczyć niechciane szkodniki.

Co jest czym?Coraz częściej możemy usłyszeć o trzech podstawowych pojęciach, które oznaczają zwalczanie poszczególnych szkodników. Na nieszczęście bywają one mylone (źródło: odpluskwianie). Dlatego musimy zaznajomić się z nimi starannie i zrozumieć, do czego służą. Te pojęcia to dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja.Szczególnie te dwa pierwsze pojęcia są ze sobą mylone. Czym jest dezynfekcja? Zupełnie inaczej mówiąc, jest to odkażanie. Polega na usuwaniu mikroorganizmów. Jest często stosowana tam, gdzie konieczne jest ciągłe zwalczanie drobnoustrojów takich jak grzyby, wirusy, bakterie – na przykład w placówkach medycznych czy w zakładach produkujących żywność (źródło: deratyzacja).Czym jest jednak dezynsekcja? Jest to zwyczajnie walka ze szkodnikami. Są to przede wszystkim owady tj. karaluchy, pluskwy, komary, muchy czy prusaki. Jako dezynsekcję możemy zakwalifikować także niszczenie gniazd szerszeni czy os. Stosuje się do tego różnorodne środki, zarówno chemiczne, jak i fizyczne, mechaniczne i biologiczne.Deratyzacja jest ostatnim z pojęć. Innymi słowy jest to odszczurzanie. Polega na usuwaniu gryzoni takich jak szczury i myszy z pomieszczeń. Wykorzystywane są do tego zarówno środki mechaniczne, jak i chemiczne.Znając te podstawowe pojęcia, łatwo dobierzesz procedurę do zaistniałej u siebie sytuacji. Dzięki temu szybko uporasz się ze szkodnikami.

Więcej informacji: dezynfekcja.

Comments closed.