· Możliwość komentowania Woda dla życia – lampy UV do wody została wyłączona · Categories: Bez kategorii

Źródła zanieczyszczeń wody są bardzo masowe. Pomiędzy najistotniejszych można wymienić ścieki przemysłowe, ścieki komunalne , a dodatkowo ścieki szpitalne i odprowadzane z zakładów farmaceutycznych, a też  z terenów hodowli zwierząt. W rezultacie w wodach powierzchniowych i gruntowych ulokowana jest coraz więcej mikrozanieczyszczeń i substancji hormonalnych, z którymi obecne technologie nie są w stanie sobie poradzić.

Jednym z rozwiązań tego dylematu jest używanie nowego myśli na uzdatnianie wody – xylem water solutions wykorzystującego w procesie dezynfekcji ozon. Badania potwierdziły, że jest to skuteczniejsza forma likwidacji mikrozanieczyszczeń niż dotychczas stosowane metody wykorzystujące chlor, dwutlenek chloru i inne substancje chemiczne.

Równie innowacyjną, a bez wątpienia bardziej przyjazną dla środowiska naturalnego metodą dezynfekcji wody, jest jej uzdatnienie dzięki wykorzystywaniu światła ultrafioletowego. Lampy UV do wody działają poprzez wytwarzanie intensywnych promieni UV-C, które wprost wpływają na DNA mikroorganizmów, które powinny zostać wyeliminowane.

Innym zagadnieniem związanym z wodą, które jest szeroko wykorzystywane w takich obszarach jak budownictwo, kanalizacja, przepompownie ścieków czy rolnictwo, są pompy do wody. Dobrej jakości urządzenia tego rodzaju pozwalają na szybkie usunięcie wody czystej, lekko zabrudzonej, niemniej jednak też ścieków surowych i oczyszczonych, a również przemysłowych i przeróżnego rodzaju osadów biologicznych. Przemyślany wybór tego urządzenia gwarantuje długotrwałe i sprawne działanie.

Sprawdź: pompy do wody.

Comments closed.